Pagina's

donderdag 30 mei 2013

Wat kost een week eten?

Voor mijn werk kom ik onder andere in instellingen waar (zelf) gekookt wordt. Een punt wat regelmatig aangekaard wordt door mensen daar is de hoogte van het voedingsbudget. Dat budget wordt namelijk al jaren niet meer geindexeert en er komen steeds vaker geluiden van mensen dat ze er niet mee uitkomen.

Per dag krijgt een volwassene 6 euro, voor ontbijt, lunch en avondeten (ik weet even niet uit mijn hoofd of daar nou ook wasmiddel en dergelijke van betaald moet worden - dacht het niet). Dit is per week 42 euro per persoon. Ik vind dat persoonlijk niet heel ruim, maar ook niet heel krap.

Wat geven jullie gemiddeld per persoon uit aan eten?

22 opmerkingen:

  1. Reacties
    1. Ik snapte je vraak eerst niet, maar zie nu mijn rekenfout.
      Dank je, ik pas het even aan.

      Verwijderen
  2. En wordt er dan samen gekookt 's avonds, of is het ieder voor zich? Datkan ook nog wel wat schelen!

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Als de mensen gewoonlijk gezamenlijk koken, dan gaat het bedrag pp omlaag. (weet even de precieze bedragen niet uit mijn hoofd).

      Verwijderen
  3. Moet daar ook fruit en andere tussendoortjes van gekocht worden? En is dit ook voor verjaardagen en andere feestelijkheden?

    BeantwoordenVerwijderen
  4. Volgens mij minder, wij proberen de boodschappen binnen de €40 per week te houden. Soms moet er voorraad aangevuld worden en zijn we een keer €80-90 kwijt, maar daar kan dan vervolgens vaak weer maanden mee gedaan worden.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Hm... nou je het zo zegt, wij zitten ook vaak onder de 40 euro met zijn 2-en....

      Verwijderen
  5. Wij zitten nu op een gemiddelde van 70 euro per week voor drie volwassenen (én grote eters).
    Dat is best krap nu groente en fruit zo duur zijn, dus de komende weken zal het wel iets hoger worden.
    Onze oudste zoon die op kamers woont krijgt van ons 35 euro per week voor voeding en verzorging en hij kan er prima mee uitkomen. Hij kookt voor zichzelf vegetarisch.
    Groetjes, VeggieMo

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Vegetarisch of niet, veel eten of weinig, dat soort dingen maken veel uit is mijn ervaring.

      Verwijderen
  6. Kijk eens op het Nibud. Ik houd me (ongeveer)aan hun richtlijnen. Voor mijn gezin is dit:
    Volgens het Nibud 2013
    uitgave aan voeding per dag bij een 4 of meer pers. Huishouden
    kind 9-13 jaar 3,52
    man 14-65 4,51
    man 14-65 4,51
    vrouw 14-65 4,16
    vrouw 14-65 4,16
    20,86 146,02
    p.dag week

    Voor 2 personen is het bedrag iets anders voor exacte gegevens even op de site van het Nibud kijken.
    Volgens het Nibud wordt het bedrag pp. lager als je voor meerdere personen eten koopt/bereidt.
    Natuulijk zijn dit richtlijnen verbruik je minder of meer dat moet je dan lekker zelf weten.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Ik heb nooit begrepen waarom je minder pp uiit zou geven als je met meer mensen eet. Je koopt toch hetzelfde pak macaroni en diezelfde bloemkool? Alleen doe je er langer mee...

      Verwijderen
  7. Ik denk,dat het belangrijk is,of er centraal en dus goedkoper wordt ingekocht.

    BeantwoordenVerwijderen
    Reacties
    1. Centraal inkopen is er niet bij. Mensen doen zoveel mogelijk zelf boodschappen. Alleen als mensen echt in een kliniek of zorginstelling wonen, dan wordt er gewoonlijk wel centraal ingekocht.

      Verwijderen
  8. Vind 6 euro nog wel gaan, wij zijn hier met 2 volwassenen en 4 kids 13,9,6,3 en geven gemiddeld 75 per week aan eten uit, hier zit ook gewoon chips/koekjes/wijn e.d. bij, brood van de bakker, niet te veel vlees en groenten/pap. moet volgens mij te doen zijn.
    anders zouden wij hier per dag 24 euro uit mogen geven (6 per volwassene en 3 per kind) gelukkig heb ik dat niet nodig anders zou het geld wel heel hard gaan.

    BeantwoordenVerwijderen
  9. 40 euro per week voor eten, schoonmaak, persoonlijke verzorging. Voor twee personen..elke week zeven dagen, en dan hebben we ook nog af en toe mee eters.

    BeantwoordenVerwijderen
  10. Ik weet het eigenlijk niet precies, maar 6 euro voor drie maaltijden klinkt best weinig!

    BeantwoordenVerwijderen
  11. Als ik het omtel gebruiken wij voor ons gezin 11,66 per dag bij 30 dagen. (4 personen, kids 11 en 13)

    BeantwoordenVerwijderen
  12. Wij zijn hier met 3 volwassenen en omgerekend ben ik 5 euro per dag per persoon kwijt aan alle boodschappen. Dit is dus eten incl afhalen, toiletartikelen, schoonmaakmiddelen en wijn/bier en chips. Van 6 euro per dag moet je mijns inziens uitstekend kunnen eten. Groet, Greetje54

    BeantwoordenVerwijderen
  13. Het klinkt niet heel veel, maar wij hebben met twee personen ook 60 euro per week, en daar komen we meestal (tenzij er zoals deze week een verjaardag met barbeque bij in zit) erg makkelijk mee uit. Meestal houden we zelfs over. Aan de andere kant, in je eentje is het vaak moeilijker om goedkoper in te kopen.

    BeantwoordenVerwijderen
  14. Dank jullie wel voor het meerekenen en de voorbeelden.
    'n goede eyeopener dat die 6 euro per dag lang zo weinig nog niet is.

    BeantwoordenVerwijderen
  15. Ik woon alleen en gebruik max 35 euro per week voor eten, drinken, toiletartikel, wasmiddelen etc. Meestal houd ik daarvan over. Zelf werk in in de GGZ en daar krijgt men ook 42 euro per week. De meeste mensen kunnen daar prima van rondkomen.
    Thomas

    BeantwoordenVerwijderen